Schola Dlacos
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení
POZOR! Toto fórum již není funkční... SD se spojuje s VAO a vzniká nová stránka ALES, která je na stránce: http://ales.svetu.cz/

 

 Styl psaní HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Vypravěč
Admin
Vypravěč


Poèet pøíspìvkù : 32
Join date : 19. 04. 13

Styl psaní HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ Empty
PříspěvekPředmět: Styl psaní HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ   Styl psaní HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ EmptyFri Apr 19, 2013 6:00 pm

Pravidla pro psaní HERNÍCH příspěvků

1. Hrajete pouze za vlastní postavu, která může, ale nemusí mít stejné vlastnosti jako vy (hráč), ovšem vždy to je pouze ona postava, ne vlastní hráč!

2. Ovlivňovat smíte jen vlastní postavu, nikoho jiného. Výjimkou je tady admin, který je zde zároveň vypravěčem a rukou osudu každého jedince. S vypravěčem se nehádáme!

3. Hraní na fóru je jednoduché, otevřete si pouze téma, do kterého chcete napsat (místnost) a dole v článku máte rovnou okénko na napsání odpovědi (možné je taky si otevřít kompletní editor kliknutím na ikonku REPLY), kterou odešleme tlačítkem SEND.

4. Smíte ublížit ostatním postavám pouze s tím, že tak zareagují. Nemůžete jednoduše na někoho zaútočit a očekávat, že nezareaguje. Výsledek vašeho snažení je tedy taktéž na hráči protivníkovy postavy.

5. Na oficiální souboje dohlíží vždy admin, který určuje pak dle taktiky, kvality příspěvku a schopností vaší postavy to, jak souboj dopadne a kdo utrží jaká zranění. Ohledně soukromých rvaček se postavy buď domluví či požádají některého z nezaujatých pozorovatelů či samotného admina, aby je rozsoudil.

Teorie herních příspěvků
- Činnosti píšeme obvykle bez zvláštních úprav
- Přímou řeč píšeme v uvozovkách a tučně (tlačítko B v editačním panelu [ b ]"řeč"[ /b ] - bez mezer mezi závorkami)
- Myšlenky píšeme kurzívou (tlačítko I v editačním panelu [ i ]myšlenka[ /i ] - bez mezer mezi závorkami) - na myšlenky ostatní hráči většinou nereagují, mohou je však poznat dle výrazu tváře.
- Příspěvky píšeme ve třetí či první osobě a tento styl nestřídáme!

Příkladový herní příspěvek
"To je, ale děsný den," povzdechla jsem si, když jsem se svalila do křesla. Člověk, aby se utrénoval k smrti, pomyslela jsem si a ušklíbla se nad tím.

NEBO

"To je, ale děsný den," povzdechla si, když se svalila do křesla. Člověk, aby se utrénoval k smrti, pomyslela si a na tváři se jí objevil úšklebek.

Nejčastější chyby, aneb takhle rozhodně ne!
1. Vešla do místnosti a všichni se za ní otočili. >>> Ovlivňujete pouze sebe samotné!

2.
Osoba 1: "Dneska ti to sluší, Samantho," informovala jsem kamarádku. Kéž bych taky vypadala tak dobře, povzdechla jsem si.
Osoba 2: "Ale prosím-tě, vypadáš taky skvěle," odvětila jsem a protočila nad jejími úvahami oči.
>>> Dlaci obvykle neumí číst myšlenky!

3. Dneska jsem měla v plánu konečně začít s tréninkem. A tak vyšla směrem k tělocvičně, aby měla to nejhorší za sebou. >>> Neměňte způsoby psaní!

Je nutné taktéž striktně dodržovat pravidla, jenž jsou uvedena na [You must be registered and logged in to see this link.]!

Přesuny
Pokud se přesouváte z oblasti do oblasti, označte příspěvek na začátku/konci buď jako:

// Přesun: Název místnosti
nebo jako...
>>> Název místnosti

Je to pak přehlednější Wink.
Návrat nahoru Goto down
https://dlacos.forumczech.com
Tigris
Admin
Tigris


Poèet pøíspìvkù : 104
Join date : 19. 04. 13

Styl psaní HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ Empty
PříspěvekPředmět: Re: Styl psaní HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ   Styl psaní HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ EmptyWed May 01, 2013 10:54 am

Upozorňuji na časté ignorování a nerespektování bodu č. 2:

citace :
2. Ovlivňovat smíte jen vlastní postavu, nikoho jiného. Výjimkou je tady admin, který je zde zároveň vypravěčem a rukou osudu každého jedince. S vypravěčem se nehádáme!

Manipulovat můžete tedy pouze s NPC postavami (aktuálně: Knihovnice) a to pouze na místech, kde patří (tz. Můžete psát za knihovnici, pokud jste v knihovně). Já sice manipuluji běžně s paní knihovnicí i mimo její prostředí, avšak je to z části taktéž mé osobní NPC, vzhledem k tomu, že jsem zde prozatím jediná dospělá osoba (navíc admin, tedy se na mě vztahuje informace o výjimkách). Proto prosím, nemanipulujte s Tigris, jednoduše si buď počkejte, až odpovím nebo alespoň reakci nezmiňujte.
Návrat nahoru Goto down
http://scholadlacos.blog.cz/1304/teresa-de-acutadens
Tigris
Admin
Tigris


Poèet pøíspìvkù : 104
Join date : 19. 04. 13

Styl psaní HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ Empty
PříspěvekPředmět: Re: Styl psaní HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ   Styl psaní HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ EmptyWed Aug 28, 2013 11:13 pm

Přidána nová místnost, tentokráte však celkem speciální - Opuštěná učebna (15+). Byla bych vděčna všem hráčům mladším 15ti let, aby tuto místnost ignorovali! Ostatní jí využít mohou nebo ne, avšak pozor! Před psaním si pečlivě přečtěte pravidla této místnosti, která jsou tam zapsaná! Všechno, co se vám zdá nevhodné pro hráče mladší 15ti let budete vkládat do Spoileru, popřípadě máte ještě k dispozici spoiler v případě hráčů mladších 18ti let... 
Vůbec mi vadit nebude, když tato místnost zůstane nevyužita, spíše by mi vadilo, kdyby se nevhodné příspěvky objevovaly po zbytku fóra! Takže opravdu, dodržujte tato pravidla, když jsem je zavedla a pokuste se držet na uzdě, vy jenž jste věkovou hranici již překročili. 
Doufám jen, že jsem tímto novým tématem všechno nebezpečí tohoto druhu zažehnala a žádný problém nebude. 

Děkuji za pochopení a vaši pozornost.
Návrat nahoru Goto down
http://scholadlacos.blog.cz/1304/teresa-de-acutadens
Sponsored content





Styl psaní HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ Empty
PříspěvekPředmět: Re: Styl psaní HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ   Styl psaní HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Styl psaní HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Schola Dlacos :: Obecné-
Přejdi na: